ГлавнаяКонтактыКарта сайта
ЕПОС
О компанииКомпьютерная криминалистикаВосстановление информацииЗащита информацииПроизводство и ITСервисНаши разработки

Расследование инцидентов, компьютерная криминалистика, информационная безопасность

Книжная серия Взгляд на жесткий диск изнутри
 Пресса о ЕПОС


"ЕПОС": Усе тільки починається

Початок 90-их. „Великий і могутній" наказав довго жити. На тлі руйнації соціальних та ідеологічних цінностей людина опинилася віч-на-віч зі звичними проблемами, про існування яких нещодавно навіть не здогадувалася. Постійна боротьба за існування, необхідність доводити і собі, і оточуючим, що ти чогось вартий – загартовує, однак „вижили" лише найсильніші. У цей час лідируючі позиції на ринку молодої України займають фірми, які і сьогодні очолюють галузеві рейтинги. Парадоксально, однак кістяк більшості з них складають учорашні офіцери Збройних Сил, які вирішили не очікувати чудес, і пустилися у вільне плавання, сподіваючись виключно на власні сили. Одна із таких компаній – „ЕПОС" – лідер українського ринку у галузі обслуговування комп'ютерної техніки та захисту інформації.
 
"КОРДОН", №1 (53), 16.01.2009
 
Родом із КВІРТУ
Генеральний директор компанії „ЕПОС" Сергій Коженєвський вважає, що саме досвід військової служби допоміг організаційному „кулаку" фірми чітко визначити задачі та шляхи їх досягнення на початковому етапі розвитку, з честю вийти з усіх випробувань та вижити в жорстких умовах ринкової конкуренції протягом 16 років.
Абревіатуру „ООО", що передує назві компанії, жартома розшифровують, як „Общество Отставных Офицеров", адже усі, хто стояв у її витоків свого часу закінчували КВІРТУ (Київське вище інженерне радіотехнічне училище протиповітряної оборони) і значна частина персоналу, який нині працює на фірмі, також мають за плечима досвід офіцерської служби.
- З військовими легше мати справу, – пояснює Сергій Романович, - вони більш зібрані, можуть вірно організувати свій робочий день та місце, дисципліновані, з високим почуттям відповідальності. Однак, на жаль, зі 100-відсотковою гарантією це можна стверджувати лише про випускників військових Вишів до року 1985-го. Після – якість підготовки офіцерських кадрів, на мою думку, значно погіршилася.
Устройство уничтожения информации Свого часу молоді та амбітні військові інженери, зіткнувшись з цілковитою безперспективністю подальшої служби та гірким відчуттям власної непотрібності державі, без вагань прийняли рішення про звільнення з лав Збройних Сил. Наважитися на цей крок їм допомогла, перш за все, віра у власні сили, а також – споконвічне прагнення людини до освоєння нових горизонтів, підкріплене безцінними знаннями, здобутими під час навчання та служби.
- Військовослужбовці бувають різні, - продовжує Сергій Романович, - такі, що закінчили гуманітарні чи загальновійськові училища та вузько профільні спеціалісти, як, наприклад, ми – інженери. Для перших звільнення завжди лише піднімало пласт проблем щодо подальшого працевлаштування, для других - відкривало нові горизонти на шляху реалізації власних амбіцій та творчих планів. Усі, хто організував „ЕПОС" е аматорами, - людьми, які захоплювалися електронікою та з часом власне захоплення зробили своєю професією. Скажімо, Богдан Артемович Пенюк - Заслужений раціоналізатор України в доробку якого понад 300 авторських винаходів. Юрій Михайлович Рудаков - з моменту появи на українському ринку комп'ютерної техніки був її активним пропагандистом, сам розпочинав збирати ПЕОМ, в тім, як і Віктор Максимович Новосьолов – колишній викладач кафедри надійності КВІРТУ. Я з Сергієм Анатолійовичем Чеховським тривалий час працювали в науково-дослідній лабораторії і активно шукали нові шляхи впровадження комп'ютерної техніки у військовій галузі. Саме тому у нас не виникло проблем щодо втілення усіх наших знань та вміння у цивільному житті.
Комплекс обслуживания жестких дисков ДискМастер- На початку у нас була лише голова на плечах без погон і бажання чогось досягнути, - приєднується комерційний директор компанії „ЕПОС" Сергій Чеховський, - ми могли взяти в борг, як це робила більшість фірм, ризикнути, однак не стали цього робити. Вирішили рухатися, нехай повільно, але впевнено, обирати напрями, що потребують інтелектуального підходу. Скажімо, ми першими розпочали ремонтувати комп'ютери. Тоді на нас дивилися, як на божевільних, оскільки цей бізнес був економічно невигідним. Та час підтвердив, що ми таки рухалися вірним шляхом. Наша компанія з самого початку взяла орієнтир на вирішення нетрадиційних завдань. Ми працюємо там, де інші відмовляються.
 
Ми не знали легких шляхів
Сьогодні компанія „ЕПОС" – один із світових лідерів у галузі інтелектуальних технологій. Розпочавши діяльність зі збирання комп'ютерів, паралельно вона освоїла ще декілька напрямів, розробкою яких займаються лише одиниці у світі.
- „ЕПОС" (Електроніка ПОСлуги), створювався ціленаправлено, як компанія з надання повного комплексу послуг у сфері комп'ютерних технологій, – пояснює Сергій Романович, - ця місія фірми визначає і характер її діяльності. Все що ми робимо, а це: сервіс техніки (ремонт та підготовка її до експлуатації); ремонт окремих частин та агрегатів; ремонт жорстких дисків та відновлення інформації; виробництво сертифікованих комп'ютерів за стандартом якості ISO 9001; виробництво більш складних комп'ютерів та серверів; системи захисту комп'ютерів, а також розробка спеціального обладнання для зберігання та знищення даних, дозволяє нам адекватно реагувати на виклики ринку та надійно захищати інтереси користувача.
А розпочинала компанія зі зборки комп'ютерів та моделювання локальних мереж під замовлення. З самого початку „ЕПОС" зробив ставку на якість, відмовившись від зборки дешевих комп'ютерів з комплектуючих сумнівної якості. Стратегія себе виправдала. З часом ринок „відсіяв" халтурників, відкривши перед професіоналами нові горизонти. Фахівці компанії навчилися проводити тестування агрегатів, відрізняти добросовісних виробників від штамповщиків, визначили методику якості роботи комплектуючих та закони їх сумісності тощо.
Саме нестандартний підхід і дозволив компанії побудувати міцний фундамент надійного партнера на українському ринку. Однак з часом амбіційних інженерів перестали задовольняти „короткі штанці" майстрів за викликом. Вони замахнулися на святе – розум комп'ютера – його жорсткий диск. Обслуговуванням цього надскладного агрегату, тим паче, відновленням інформації у разі його пошкодження і досі майже ніхто не займається. Причина – у високій складності використовуваних технологій та професіоналізмі майстрів. Однак для колишніх військових немає складних завдань, є лише погано сформульовані. Досконало розібравшись в будові жорсткого диска, інженери „ЕПОС"а незабаром відкрили центр відновлення інформації. Сьогодні цей підрозділ фірми володіє технологіями, аналогів яким немає у світі, до речі – власного виробництва.
- Таке рішення було продиктоване часом, - пояснює Сергій Чеховський, - попит на відновлення інформації суттєво зріс 1999 року. Вочевидь, це пов'язано із розвитком бізнесу. Масштаб проблеми виявився досить серйозним. Інформація уже давно стала критичною складовою розвитку фірм. А кількість пошкоджених дисків від кількості проданих складає близько двох відсотків. На якомусь етапі ми зрозуміли, що відновлення інформації потрібно виділяти окремим напрямом розвитку бізнесу.
Виявляється, несправний жорсткий диск – поняття відносне і інформація на ньому недоступна лише для звичайних користувачів. В руках зацікавлених осіб пошкоджений диск стане невичерпним джерелом інформації.
- Навіть якщо ваш комп'ютер постраждає під час пожежі, не поспішайте його викидати, - научає Сергій Коженєвський, - інформація на жорсткому диску може зникнути при температурі 800 градусів за Цельсієм та вище, що практично неможливо під час побутового займання. І хоча весь об'єм інформації не вдається відновити в жодному разі, ймовірність позитивного результату становить близько 90 відсотків.
Чим більше ми знаємо, тим більше ми не знаємо. Ця проста і водночас складна характеристика пізнання людиною навколишнього світу найбільш влучно відповідає прагненням „тривожних сердець" „ЕПОС"а. Оволодіння новими горизонтами лише спонукало їх до подальших пошуків та заглиблення у складний та принадний світ електроніки.
Центр восстановления информации ЕПОС- До захисту інформації ми підійшли значно пізніше, - продовжує розповідь Сергій Романович, - хоча це – фактично і була наша основна професія, як військових інженерів, оскільки ми займалися радіо перехватом – вивченням випромінювання різних приладів та агрегатів. А тому створити таке виробництво, на якому випромінювання приладів буде мінімальним, ми вважали своїм основним завданням. В процесі його вирішення ми змогли суттєво понизити радіо- та електромагнітні випромінювання комп'ютера, розробити методики їх послаблення та екранування, відпрацювати механізми пошуку джерел витоку інформації та захисту від несанкціонованого доступу. Так з'явилася наша нова лінія – захищених комп'ютерів, що забезпечують неможливість перехвату випромінювання в зоні певного радіусу.
 
В майбутнє – з оптимізмом
Сьогодні компанія „ЕПОС" це не лише потужна фірма, що активно займається розробками у галузі комп'ютерних технологій, але й офіційний представник ведучих світових брендів. Серед її партнерів компанії AMD, Hewlett-Packard, Simens та багато інших. Послугами „ЕПОС"а користуються усі центральні органи державної влади нашої держави та більшість силових структур. Окремим видом діяльності компанії є обслуговування електроінструментів. Її співпраця з всесвітньо відомим лідером у цій галузі - фірмою BOSCH вже перевірена часом.
Здавалося б, а що ж далі? Виявляється, усе тільки починається. Чотири роки тому ЕПОС розробив апаратну базу для відновлення інформації з флеш-засобів, що до цього не вдавалося зробити жодній компанії у світі. Технологія, що не має аналогів, дає результативність роботи не нижче 95 відсотків!
- Ми працюємо виключно з кристалом пам'яті, - пояснює Сергій Коженєвський, - наша система так званого прямого доступу, дозволяє  оперативно та якісно зчитати з нього інформацію. Звичайно, якщо кристал повністю знищений, про відновлення даних мова не йде. Однак, коли пошкоджена лише якась частина носія, усе, що збереглося, обов'язково буде відновлено.
Можливо, на якомусь етапі свого розвитку керівники компанії і виявляли нерішучість, зокрема, щодо освоєння нових ринків, у тому числі й за кордоном. Однак темпи розвитку високих технологій не залишать „ЕПОС" без роботи й в Україні. А всі, кому потрібно – самі знайдуть. Перевірено часом.
 
Федір Стіхарєв

Поделиться информацией